پنج شنبه ٠٣ تير ١٤٠٠
به سایت بچه های مسجد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خوش آمدید. مقام معظم رهبری :از خدا می خواهم مبادا بعد از یک عمر زحمت مرگ ما در بستر بیماری باشد و در میدان شهادت نباشد؛ شهادت، مرگ در راه ارزش هاست.
 


  چاپ        ارسال به دوست

چرا معترضان فقیر فرانسه مثل براندازان ایرانی «موبایل هوشمند» ندارند؟

چرا معترضان فقیر فرانسه مثل براندازان ایرانی «موبایل هوشمند» ندارند؟

طی روزهای اخیر و در جریان اعتراضات اقتصادی مردم فرانسه؛ تصاویر و فیلم‌هایی که از این حرکت وجود دارد حاوی حقایق جالبی است.

یکم: عمده معترضین فرانسوی "موبایل هوشمند" ندارند و جز معدودی، در دستان اکثریت آنها موبایل هوشمند دیده نمی‌شود.

دوم: نماد جنبش معترضان فرانسوی «پرچم‌سوزی» نیست بلکه به جای آن دیده می‌شود که عمده معترضان پرچم فرانسه را به اهتزاز درآورده‌اند.

سوم: چیزی که در شعارهای عمده معترضان به چشم می‌خورد اعتراض به فقر و گرسنگی و یا طرح خواسته رها کردن قدرت از سوی ماکرون، رئیس‌جمهور کشور است. یعنی در تصاویر و اخبار منتشره از این رویداد کسی معترض «اصل نظام» فرانسه نیست و کسی هم تصاویر نمادهای ملی فرانسه را به آتش نکشیده است.

*بدیهیست که می‌توان این حقایق را با اغتشاشات دیماه ۹۶ در ایران مقایسه کرد.

اغتشاشاتی که درباره آنها هم حقایقی وجود داشت:

یکم: «موبایل هوشمند» از نمادهای معترضین این اغتشاشات بود به نحوی که عمده تصاویر و فیلم‌های آن رخداد توسط همین موبایل‌ها اخذ شده بود.

جالب آنکه عنوان می‌شود اغتشاشگرانی که عمدتا موبایل هوشمند هم داشتند؛ «گرسنگان» هستند!

(در اینجا لازم به یادآوری است که خبرنگار شبکه الجزیره زمانی در اشاره به اغتشاشات موسوم به جنبش چتر در هنگ‌کنگ -حرکتی که مورد حمایت اصلاح‌طلبان نیز قرار گرفت- از این نوشت که دانشجویان معترض قصد دارند با موبایل‌های هوشمندشان آینده کشور چین را تعیین کنند)

دوم: در این اغتشاشات نه تنها پرچم ایران به آتش کشیده شد بلکه با رصد ما هرگز دیده نشد که اغتشاشگران، پرچم ایران را به دست گرفته باشند و یا خواستار احترام به آن باشند.

سوم: تنها چیزی که در شعارهای معترضان دیده نمی‌شد خواسته‌های اقتصادی بود؛ بلکه چیزی که به جای آن به حد وفور وجود داشت شعار علیه نظام اسلامی، شعار علیه ساختار نظام و شعارهای سیاسی مثل «رضاشاه روحت شاد»! بود.

قابل تأمل آنکه در این اغتشاشات و در کنار پرچم ایران، تصویر سردار سلیمانی هم به آتش کشیده شد.

چهارم: اگرچه در کشور ما هم مثل تمام کشورهای دنیا افراد محروم و فقیر وجود دارند اما این پدیده در ایران شایع نیست. ضمن اینکه آنالیز اغتشاشات ۹۶ هم نشان می‌دهد که متجمعین با برنامه‌ریزی قبلی و با شارژ اصلاح‌طلبان به خیابان ریخته بودند و در حیطه فقرا دسته‌بندی نمی‌شوند.

البته این تمام چیزی نیست که بصورت مستند از اغتشاشات دیماهم ۹۶ می‌دانیم.

آمارهایی رسمی وجود دارد که می‌گوید ۶۰ درصد حضّار در این رخداد «شاغل» بوده‌اند و ۷۰ درصد شعارهای متجمعین نیز شعارهای سیاسی بوده است نه اقتصادی.

جالب آنکه طبق اعلام مقامات کشور حتی یک مورد از افراد بی‌بضاعت و کسانیکه تحت پوشش کمیته امداد بوده‌اند نیز در میان دستگیرشدگان این اغتشاشات نبودند. [1]

و جالب‌تر آنکه عمده دستگیرشدگان اغتشاش ۹۶ نیز برخی دانشجویان متعلق به تشکل‌های چپ، اتباع خارجی و یا کسانی بوده‌اند که مشکل نان شب نداشته‌اند.

حال بایستی در کنار این مقولات؛ به صحبت‌های اصلاح‌طلبان درباره این اغتشاشات اندیشید که چگونه اصرار دارند این اغتشاشات به دلیل «آفت‌زدگی» نظام جمهوری اسلامی ایران رخ داده، این اغتشاشات به دلیل مشکلات اقتصادی مردم روی داده و همچنین آنچه که رخ داده تنها یک پیش لرزه بوده و بایستی منتظر وقوع اغتشاش اصلی باشیم!

جالب آنکه در این میان افرادی هم پیدا شده و از این گفته‌اند که معترضین حق دارند -در کف خیابان- باشند.

مقایسه این رخدادها و حقایق میان فقرای فرانسه که از زور فقر و نداری و گرسنگی به خیابان آمده‌اند با رفتارهای بورژوازی براندازان ایرانی می‌تواند واقعیت‌های زیادی را آشکار کند...

بیان این نکته ضروریست که بر اساس آمار منتشره از سوی مرکز نظرسنجی «پیو» ۹۰ درصد فرانسوی‌ها ناامید هستند و بیش از ۲۰ درصد جمعیت این کشور هم پول کافی برای خرید غذا ندارند!

مقوله‌ای که اصلاح‌طلبان و برخی دشمنان خارجی کشورمان اصرار دارند درباره ایران هم صدق می‌کند اما آمار و اسناد موجود، خلاف آنرا بیان می‌کند.

گفتنیست، برخی معتقدند وضعیت عمومی اقتصاد کشور به هیچ وجه آن چیزی که اصلاح‌طلبان القا می‌کنند، نیست و اگرچه در کشور ما هم فقیر وجود دارد اما این پدیده همه‌گیر نیست و اقتصاد ایران، مثبتات بسیاری دارد.

 

-------------

https://www.khabaronline.ir/news/۷۹۰۶۷۲


١٠:١٨ - سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٥٤٥٨٤٩    /    تعداد نمایش : ٤١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج