پنج شنبه ٠٣ تير ١٤٠٠
به سایت بچه های مسجد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خوش آمدید. مقام معظم رهبری :از خدا می خواهم مبادا بعد از یک عمر زحمت مرگ ما در بستر بیماری باشد و در میدان شهادت نباشد؛ شهادت، مرگ در راه ارزش هاست.
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه مهم رهبری نقشه راه مسؤولان و مردم

رهبر معظم انقلاب در فرازی از این بیانیه یاد اور شدند: "انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه‌ی وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر میرسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمّدن‌سازی شده ‌است."

دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی

این بیانیه حاوی نکات بسیار مهم در خصوص دستاوردهای چهل سال گذشته انقلاب و در عین حال ناظر بر راهبردهای کلیدی برای برداشتن «گام دوم انقلاب» است.

انقلاب اسلامی منشاء آثار بزرگی همچون بیداری ملت ها شد و جریانهای آزادیخواه جهان را امیدوار کرد.

ملت ایران با امید و پشتکار توانست به قله های بلند علمی؛ همچون دانش صلح آمیز هسته ای و علوم پیشرفته هوا و فضا و پرتاب ماهواره و تولید و تکثیر سلول های بنیادی دست یابد.

در عرصه توسعه سیاسی نیز امروز ایران الگوی مشارکت های مردمی درانتخابات است.

در عرصه امنیت نیز جمهوری اسلامی با اقتدار عمل کرده  و در صحنه بین‌المللی در موضوعاتی همچون دفاع از ملت های مظلوم از جمله فلسطین در خط مقدم مبارزه با اسراییل و امریکا و قدرتهای زورگو قرار دارد. 

این دستاوردها، یقینا تکیه گاهی مطمئن و پایدار و امید بخش برای ادامه حرکت رو به جلو در عصر تازه حیات انقلاب اسلامی است.

اما بی تردید حرکت در این مسیر یعنی برداشتن «گام دوم انقلاب» الزاماتی دارد که باید مورد اهتمام و توجه قرارگیرد.

هفت سرفصل اساسی در مسیر «گام دوم انقلاب»

رهبر معظم انقلاب، این الزمات را در هفت سرفصل اساسی بیان  کردند. این سرفصل‌ها عبارتند از: علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی.

 بی تردید مهمترین بخش ورود به این سرفصل ها جوانان هستند. از اینروست که رهبر معظم انقلاب خاطر نشان ساختند؛ جوانان بعنوان نسل تازه روییده انقلاب برای برداشتن گامهای استوار در آینده، باید گذشته را به درستی بشناسند و از تجربه‌ها درس بگیرند.

آغاز انقلاب با چالشهای مستکبران روبه‌رو است

ایشان با بیان این نکته که ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالشهای مستکبران روبه‌رو است امّا با تفاوتی کاملاً معنی‌دار؛ یاد آور شدند:

"امروز چالش بر سرِ حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه‌ی غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته‌ی حزب‌اللّه و مقاومت در سراسر این منطقه است.

و اگر آن روز، مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران بود،‌ امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاحهای پیشرفته‌ی ایرانی به نیروهای مقاومت است. و اگر آن روز گمان آمریکا آن بود که با چند ایرانی خودفروخته یا با چند هواپیما و بالگرد خواهد توانست بر نظام اسلامی و ملّت ایران فائق آید، امروز برای مقابله‌ی سیاسی و امنیّتی با جمهوری اسلامی، خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده‌ها دولت معاند یا مرعوب میبیند و البتّه باز هم در رویارویی، شکست می خورد."

مسیر افتخارآمیز به سوی آرمانهای بلند نظام جمهوری اسلامی

امّا راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمانهای بلند نظام جمهوری اسلامی است.  از اینروست که  روی دیگر سخن مهم رهبر معظم انقلاب نگاه به آینده است.

بیانیه رهبر معظم انقلاب در نگاه به آینده و «گام دوم انقلاب»، صریح و روشن است و اینکه ملت ایران از ارزشهای انقلابی و ملّی خود، یک گام هم عقب‌نشینی نمی کند و از تهدیدهای پوچ آنان نمی هراسد؛ و می تواند با استفاده از ظرفیت های فراوان خود و بویژه استعدادهای جوان در پیشرفت مادّی و معنوی کشور به معنی واقعی جهش ایجاد کند.

نویسنده: جمشید امین زاده/ منبع:پارس تودی


١٢:٢٠ - دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٥٥٠٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٦٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج